Dr. William W. Li

Dr. William W. Li

Dr. William Li, dünyaca tanınmış bir doktor, biliminsanı ve yazardır. Anjiyogenez Vakfı’na öncülük eden Dr. Li, anjiyogenez kavramını laboratuvarlardan çıkarıp hasta yatağına ulaştırma seferberliğine 1994 yılında çıktı. Çalışmaları FDA onaylı çığır açan otuz iki tedavi ve enstrümanın hayata geçmesini sağladı. Bu enstrümanlar bugün dünya çapında elli iki milyondan fazla insanın hayatını etkiliyor. Hastalara faydalarına ek olarak, anjiyogenez artık liselerde bile öğretiliyor.

Sağlığın geleceğine odaklanan Dr. Li, aktif bir şekilde beş kıtada en iyi üniversiteler, önde gelen şirketler, bir dizi sivil toplum örgütü, hükümet ve kurumla işbirliği yapıyor. National Institutes of Health, World Health Organization ve Food and Drug Administration ile sıkı ilişkiler kurdu. Başarıları Milken Institute ve Bill and Melinda Gates Vakfı tarafından onaylandı. Vatikan, sağlığın geleceğiyle ilgili görüşlerini paylaşması için kendisini iki kez davet etti. Popüler olan TED Talk konuşması “Can We Eat to Starve Cancer?” 11 milyondan fazla izlendi. U2 grubunun solisti Bono, New York Times gazetesine yazdığı bir makalede, Dr. Li’yi dünyayı değiştirme potansiyeline sahip gelecek on yılın takip edilmesi gereken 10 bireyi arasında saydı.

Dr. Li, Science, New England Journal of Medicine, The Lancet gibi önde gelen yayınlarda yüzden fazla bilimsel yazı yayımladı. Harvard, Tufts ve Dartmouth gibi üniversitelerde görev yaptı. Dr. Oz Show’da ve CNN ile MSNBC’de çeşitli televizyon programlarında uzman olarak konuştu, USA Today, TIME, Wall Street Journal, Atlantic, O, Wine Spectator ve NPR’da yer aldı.

Kendisi Harvard ve Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. İhtisasını Massachusetts General Hospital’da tamamladı. Yazmadığı ya da hastalıklarla savaşmadığı zamanlarda seyahat etmekten, yemek pişirmekten ve eklektik müzik dinlemekten hoşlanıyor

Dr. William W. Li Kitapları

227.50 TL 325.00 TL