Faşizmi Nasıl Durdururuz

Faşizmi Nasıl Durdururuz

Yazar:

ISBN :9786256461079  

Kategori : Siyaset, Sosyoloji

Yayınevi : Minotor

Etiket Fiyatı :   290.00 TL203.00 TL

Paul Mason Faşizmi Nasıl Durdururuz kitabında hem çağdaş faşizmin tüyler ürpertici portresini, hem de faşizm olgusunun tarihini ortaya koyuyor.

Etiket Fiyatı : 290.00 TL
203.00 TL
Adet Okuma Listeme Ekle
%100 İade Garantisi Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Çevirmen :    Doğuş Çakan

Yayın Tarihi :  Ocak 2024

ISBN :  9786256461079

Sayfa Sayısı :  376

Ölçüleri :  13,5*21

Kapak Tipi :  Karton Kapak

“Karakteristik olarak tarihçiler faşizmi üç bakış açısından çalıştılar: Bir ideoloji, bir hareket ve bir rejim olarak. Bu üç bakış açısının her biri kabul edilebilir olmakla birlikte, bu kitabın önermesi, faşizmin yalnızca bir sürecin çıktısı olarak ele alındığında bütünüyle anlaşılabileceğidir: Bilhassa, milyonlarca insanın hayatını karışıklık içinde bırakıp öz saygılarına gölge düşüren, bir dizi yalana inanmaları için özlem yaratmakla kalmayıp onları bizatihi bu yalanların yaratılması ve yayılmasının etkin bir parçası kılan bir sürecin.

Yanıtlamaya çalışacağımız sorular şunlar: Şu anda bu süreci işleten nedir, geçmişte neydi ve onu nasıl durdurabiliriz?”

Paul Mason Faşizmi Nasıl Durdururuz kitabında hem çağdaş faşizmin tüyler ürpertici portresini, hem de faşizm olgusunun tarihini ortaya koyuyor. Faşizmin geçmişte bıraktığımız bir korku hikâyesi değil, güncel sorunlardan beslenen, kapitalist düzenin bağrında büyüyen ve bu sebeple de yinelenen bir kâbus olduğunun altını çiziyor.

Yazar, tehlikeyi göstermekle kalmıyor, yeni aşırı sağa direnmek ve onu yenmek için radikal ve umut dolu bir yol da öneriyor.

Tarih bize faşizmi besleyen koşulları ve onun nasıl başarıyla aşılabileceğini gösteriyor. Yaşadığımız bütün zorluklara, kırılmalara rağmen adil, eşit, özgür bir toplum yaratma fırsatımız var. Bunu yapabilmek için kendimize şu soruyu sormalıyız: Nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz ve bu konuda ne yapacağız?

Benzer Kitaplar

Demokrasi Modelleri

Demokrasi Modelleri

Arend Lijphart

231.00 TL 330.00 TL

Yoldaş

Yoldaş

Jodi Dean

105.00 TL 150.00 TL