Yaşlanmaya Son: Uzun Yaşamın Bilimi ve Sırları

Yaşlanmaya Son: Uzun Yaşamın Bilimi ve Sırları

Yazar:

ISBN :9786258489903  

Kategori : Sağlık - Beslenme

Yayınevi : Nova Kitap

Etiket Fiyatı :   260.00 TL182.00 TL

İngiltere’nin en büyük biyomedikal laboratuvarlarından birinde çalışan Andrew Steele, Yaşlanmaya Son’da okuru, vücudun kaçınılmaz düşüşünü engellemek ya da tersine çevirmek için DNA, mitokondri, kök hücreler, bağışıklık sistemlerimiz, hatta yaşam süresinde artışa yol açabilecek yaş genlerinin incelendiği laboratuvarlarda bir yolculuğa çıkarıyor.

Etiket Fiyatı : 260.00 TL
182.00 TL
Adet Okuma Listeme Ekle
%100 İade Garantisi Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Çevirmen :    Nazende Didem Ünalçın

Yayın Tarihi :  Eylül 2023

ISBN :  9786258489903

Sayfa Sayısı :  392

Ölçüleri :  13,5*21

Kapak Tipi :  Karton Kapak

“Biyolojik ölümsüzlük” olarak da bilinen yaşlanmadan yaş almanın bir yolu olsaydı…

Çoğu insanın ölümünün ve acısının altında yatan neden kanser ya da kalp hastalığı değil, yaşlanma. Bunama ve hastalıklara kapı açan biyolojik değişimler dizisi, bizi kırışık ve gri hale de getiriyor. Her bir hastalığı yenmek için harıl harıl çalışıyoruz ama şunu sormayı hiç düşünmüyoruz: Yaşlanmanın kendisi gerekli mi?

İngiltere’nin en büyük biyomedikal laboratuvarlarından birinde çalışan Andrew Steele, Yaşlanmaya Son’da okuru, vücudun kaçınılmaz düşüşünü engellemek ya da tersine çevirmek için DNA, mitokondri, kök hücreler, bağışıklık sistemlerimiz, hatta yaşam süresinde artışa yol açabilecek yaş genlerinin incelendiği laboratuvarlarda bir yolculuğa çıkarıyor. Steele, net bir üslup ve entelektüel tutkuyla, halihazırda gerçekleşen bir devrime ışık tutuyor ve gerçekliğe dayalı bir umut sunuyor.

“Biliminsanlarının, daha uzun, daha sağlıklı yaşamlar sürebilmemiz adına doktorların yaşlanmanın kendisini tedavi etmelerine yardımcı olmak için yürüttükleri çalışmalara büyüleyici bir bakış.”

—Dr. Sanjay Gupta

“Geleceğimiz için, mümkün olduğunca iyi yaşlanmamızdan daha önemli çok az konu olabilir. Yaşlanmaya Son, uzun ömürlülükle ilgili mevcut bilimsel araştırmaların olağanüstü başarılarını ve vaatlerini gözler önüne seriyor. Bu kitabı okuyun ve geleceğiniz hakkında farklı düşünmeye hazırlanın.”

—Andrew Scott, 100 Yıllık Yaşam kitabının eşyazarı

Benzer Kitaplar

227.50 TL 325.00 TL

Peynir Tuzağı

Peynir Tuzağı

Neal D. Barnard

175.00 TL 250.00 TL

Lif Mucizesi

Lif Mucizesi

Dr. Will Bulsiewicz

192.50 TL 275.00 TL